Роздуми про зустріч +Любомир Патріярх Української Греко-Католицької Церкви
Роздуми про зустріч

+Любомир
Патріярх Української Греко-Католицької Церкви

Зустрічі бувають різноманітні: принагідні чи домовлені, милі або немилі, бажані чи небажані, зобов’язуючі чи свобідні, дружні, захоплюючі; дуже довготривалі (напр. в подружжі), тривалі (спільний побут в шкільному гуртожитку чи у збройних силах). В нормальних обставинах життя, майже цілий Божий день ми перебуваємо в стані якоїсь зустрічі, з кимось одним чи з багатьма людьми. Зустрічі, можна б сміливо сказати, це складова частина нормального людського життя. Тяжко було б для людини перебувати одинокою. Хоча часами прагнемо і справді потребуємо бути без товариства інших осіб.

Звичайно зустріч це є обмін. В зустрічі ми щось одержуємо і щось даємо. Тільки з дуже принагідної, поверхневої зустрічі ми можемо відійти цілком такими самими, як ми були перед тим. Погідний усміх зустрічаючої людини може додати настрою нам на цілий день. Дуже часто йдемо у велику даль, щоб зустріти мудру чи святу людину, щоб від нього чи неї щось навчитися, радо йдемо на виклади вчителів, від яких надіємося набрати знання. Інколи такі наші мандри відбуваються тільки задля заспокоєння цікавості або моди, коли йдемо побачити відому кінозірку. З кожної свідомої зустрічі хочемо зібрати якусь користь для себе. Буває, що наше бажання задоволене і ми повертаємося збагачені, інколи з жалем стверджуємо, що ми намарне трудилися.

Нормально зустріч це двостороння акція. Цей факт повинен нас дуже застановити, бо звичайно ми його недооцінюємо. Питання, яке мусимо собі поставити: а що люди виносять зі зустрічі з нами? Що ми їм даємо? Чим ми їх обдаровуємо? А може зустріч з нами це страта часу, або щось ще гіршого? Якими вони відходять від нас: кращими, задоволеними, збудованими, скріпленими на дусі, пригнобленими, пониженими, висміяними, спустошеними на душі?

Між усіма зустрічами особливе місце займає зустріч з Богом. Вона завжди оповита в якесь таїнство, бо для нас, сотворених людей, не цілком зрозуміла навіть сама можливість такої зустрічі. Маємо прекрасний приклад такої зустрічі в Старому Завіті, в книзі Буття, знана як зустріч Якова з ангелом (Буття 33,23-33). Інші зустрічі, з якими нам варто познайомитись, це передача Божого закону на горі Синай (Вихід 24, 12-28 та 34,29-34). І врешті зустріч пророка Іллі (1 книга Царів 19). Такі зустрічі завжди походять з ініціативи Бога. Викликати Бога проти його волі – неможливо. Але Бог завжди близький нам і хоче з нами спілкуватися. Щоб нам зробити такі зустрічі більш доступними, Отець післав свого Сина, який поплотився, став людиною, якого «бачили і чули і дотикали»(пор. 1 Йоана 1, 1-4).

Однак більшість з нас боїться зустрітися з Богом (напр. страх перед смертю), бо така зустріч для нас критична. Термін «критичний» походить від грецького слова «крізіс», що первиннo значить суд. Зустріти Бога – це значить стати «на суд» не в значені підсудного перед суддею, а людини-сотворіння перед своїм Творцем і Отцем. Той суд полягає на порівнянні того, якими ми повинні б бути, а якими ми насправді є. Звідси наш страх і наша нехіть зустріти Бога. Але, якщо б ми зупинилися тут, ми стратили б нагоду найбільшого щастя можливого для людини. Небо, на противагу до пекла, це постійна зустріч з Богом. Вона можлива для людини і за її земного життя. Вимір такої зустрічі залежить вповні від Бога, але вона насправді можлива і здійснюється в житті багатьох людей. З нашої сторони ми не можемо зробити нічого, щоб таку зустріч спровокувати, хіба тільки мати наше серце чистим і готовим на неї. Бог живе у нашому серці від хвилини св. Хрещення і дає відчути нам цю свою присутність, «зустрічається» з нами, коли Він сам цього бажає.

Такої зустрічі бажаю Вам в цьому ювілейному році. Ісус прийшов між нас, щоб бути з нами і вести нас до Отця.

В цей рік ми повинні особливо відчути його близкість до нас і прагнути зустрічі з Ним у глибині нашого серця. Після такої зустрічі, але вже навіть в прагненні її, всі наші інші зустрічі будуть благословенням для всіх, хто з нами зустрінеться.
Категорія: Церква св. Архистратига Михаїла | Додав: paster (08.09.2010)
Переглядів: 561 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *: Email: WWW:
Код *: